Opět léto plné táborových zážitků!

V letošním roce se konal již čtyřicátý první běh táborů naší Dětské organizace Slunce Ondřejov z.s. ve čtyřiceti tříleté historii základny SLUNCE nedaleko obce Kletečná u Humpolce, kam převážně ondřejovské děti a v posledních pěti letech nejen děti, jezdí trávit část svých prázdnin.

V posledním červnovém týdnu se na táboře SLUNEČNICE účastníci, tedy děti spolu s rodiči, seznamují s tím, jaké to je být pro některé poprvé pod stanem a to ještě navíc bez elektřiny a ostatních civilizačních vymožeností. Společné hry a pobyt v lese spolu s prvními krůčky v táborových dovednostech přinesly dětem a rodičům krásný týden plný zážitků a pospolitosti. 

Prvních čtrnáct dní července je vždy rezervováno pro tradiční tábor SLUNCE, kde se starší děti, absolventi 3. až 9. třídy základní školy také musí obejít bez, pro ně určitě jinak nezbytných, mobilních telefonů a hlavně počítačových her a stříleček anebo sociálních sítí. Letos vše probíhalo v rámci celo táborové hry na motivy příběhů  Asterixe & Obelixe. 

Předposlední týden v srpnu se již tradičně pořádá tábor SLUNÍČKO, který je připravován pro absolventy posledního ročníku mateřské školy a absolventy 1. a 2. třídy základní školy. I zde společné hry a pobyt v lese přinesly dětem krásný týden plný zážitků při hledání jednotlivých barev duhy. 

Během letošní sezóny se tak na základně vystřídalo celkem na 130 účastníků, o které se staralo dohromady 31 dobrovolníků, kteří ve svém volném čase, tedy třeba i ve své dovolené a zadarmo – bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu poskytují plnohodnotný servis rekreujícím se účastníkům.

Všem patří naše velké poděkování.