Krádež 11.04.2013

Tato galerie popisuje násilná vniknutí na naší základně v roce 2013

 

Veškeré fotografie jsou určeny pouze k osobnímu využití.
Bez souhlasu dětské organizace SLUNCE Ondřejov či autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce.
V případě zájmu o využití kontaktujte, prosím, redakci.

 

Jsou věci mezi nebem a zemí, které se stanou, aniž by je člověk
mohl jakkoliv ovlivnit.

Už ani nevím, zda to bylo koncem toho minulého anebo začátkem tohoto týdne kdy mne volal Milan Eigl z Kletečné, že máme vypáčeno několik prken na „baráku“ a tak jsem se dohodl s Pavlem Svobodou, že tam ve středu 10. dubna 2013 po práci dojedeme a opravíme to. Po příjezdu na místo bylo zjištěno to, co je ukázáno na fotografiích, poctivě bylo vše opraveno, zatlučeno bylo snad 50-60 hřebíků. A výsledek je také na fotografiích. Pro jistotu Pavel obešel celou stavbu a bylo konstatováno, že je vše ostatní v pořádku.

Byl čtvrtek 11.4.2013 večer a znovu se ozval Milan Eigl  z Kletečné, že šel přes naši základnu hajný a že jsou vypáčeny všechny  dveře a je tam všude nepořádek až přímo „bordel“. Na to konto jsem kontaktoval Honzu Gregora, Pavla Svobodu a Martina Novotného a informoval jsem je, že bude tedy potřeba urychleně v pátek opět vycestovat do Kletečné obhlédnout situaci s největší pravděpodobností již na toto zavolat Policii ČR a pak prozatímně opravit.

Nicméně ten samý den okolo 22:30 opět někdo telefonuje a dokonce ze skrytého čísla, no a ona to byla pracovnice Policie ČR v Humpolci, která se mne ptala, jaký mám vztah k základně v Kletečné. Když jsem jí to vysvětlil, co jsem vůči DO SLUNCE, tak mne oznámila, že nedaleko naší  základny v Kletečné bylo nalezeno osobní auto značky Felicia, ve kterém se  s největší pravděpodobností nacházejí odcizené předměty z našeho tábora, který byl vykraden. Následovala domluva o tom, že se následující den, tedy v pátek 12.04.2013 okolo 15té hodiny dostavím na místní oddělení Policie  ČR v Humpolci. O tomto jsem informoval Pavla Svobodu, kterému jedinému  jsem si troufnul takto pozdě zavolat.

Tak jsem si přeorganizoval celý den, to co jsem chtěl dělat odpoledne, bylo přesunuto na ráno. (mimochodem musel jsem vstávat už  v 3:35, abych to stíhal) Dopoledne jsem o aktuálním stavu informoval Honzu Gregora a Martina Novotného a bylo dohodnuto, že až vyhodnotím situaci na místě – případně „povolám“ posily na zabezpečovací práce.

Než jsem vyrazil na cestu, kontaktoval jsem některé „osvědčené“ členy, kteří by mohli, buď zhodnotit co bylo ukradeno (Zdena, Roman) anebo pomoci s opravou (Jiří Kycler, Jarda Křeček), ale vše bylo bez úspěchu.

Na základnu jsem tedy dorazil sám lehce po 14té hodině (14:10) jak to tam vypadalo je vidět na fotografiích. Policie zavřela a prozatímně, alespoň vizuálně zabezpečila oboje dveře tak, že nebylo vidět dovnitř.

Vyhodnotil jsem situaci a telefonicky kontaktoval Pavla, Martina a Honzu, že není potřeba, aby sem někdo další jezdil. Zjistil jsem, že pokud se na dveřích zprovozní „petlice“ tak bude objekt prozatímně dostatečně zabezpečen proti dalšímu vniknutí. Vše jsem zdokumentoval a vyrazil na Policii ČR do Humpolce. Cestou jsem se stavěl v železářství u pana Jaroše a koupil dva visací zámky a jednu „lepší“ petlici s předpokládaným počtem šroubů na upevnění. Po 15té hodině jsem dojel na Policii, kde jsem byl cca 1 a ¾ hodiny. Byl semnou sepsán ÚŘEDNÍ ZÁZNAM. Oznamovatelem se stal Milan Eigl z Kletečné.

Poté co jsem se vrátil z Humpolce nazpátek na základnu, jsem lehce poupravil závoru na dveřích do kuchyně a umístil tam nový zámek. Pak jsem se snažil umístit petlici na dveře od kanclu, kde jsem však narazil na určité materiálové problémy – koupil jsem moc dlouhé šrouby do dřeva (aby to co nejvíce drželo) ale měl jsem krátký vrták, takže to nešlo pořádně zašroubovat, tak to dopadlo tak jak to dopadlo, kdy vizuálně je to „prasárna“ první třídy, ale účel byl snad splněn. Předpokládám, že při brigádě 19-21.4.2013 to někdo odborněji upraví. V průběhu opravy procházel přes základnu pan hajný, který vloupání ve čtvrtek objevil. Po krátkém rozhovoru jsem mu mimo jiné také poděkoval za to, jak se zachoval.

Po novém nafocení již upravených dveří jsem se přemístil do Kletečné, abych v hospodě poděkoval všem zainteresovaným, kteří pomáhali s touto věcí.

Tak to je hrubý popis této akce. S ohledem na to, že údajně státní zástupce neumožnil mou identifikaci odcizených věcí v zabezpečeném vozidle, tak nikdo není schopen říci, kdy nám věci budou vráceny. Snad se to do začátku tábora podaří.

Vítek B. 14.04.2013